Виховна проблема педагога-організатора: «Виховання в учнів загальнолюдських цінностей та підготовка їх до життя”

      Виховання  – найбільш важлива і найбільш суперечлива сфера педагогічної діяльності на сучасному етапі. Завданням виховання є створення необхідних умов, які сприятимуть формуванню активного громадянина сучасного суспільства, що добре знає себе, вміє правильно використовувати власний потенціал, здатний створити ситуацію успіху, розробити й реалізувати власний життєвий проект.

       Основною метою виховної діяльності є створення оптимального соціально-культурного мікроклімату в закладі, який би сприяв творчому саморозкриттю, саморозвитку, дозволяв би учням легко освоїтись у своєму виховному просторі, спонукав би їх до діяльності, яка б дозволяла їм вступати в реальні відносини з оточуючим світом.

      Пріоритетними були наступні напрямки виховної роботи: ціннісне ставлення особистості до сім’ї, родини, людей; ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави, виховання справжнього громадянина-патріота.

       Виховна робота педагога-організатора проводилася згідно програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 №1243», виховного плану та плану роботи педагога-організатора. Також виховна діяльність здійснювалася згідно із Законом України «Про загальну середню освіту», Концепцією національного виховання, Концепцією громадянського виховання, Концепцією національно- патріотичного виховання дітей та молоді, затвердженої Наказом МОН України від 16.06.2015 №641. Програмою розвитку освіти Івано – Франківщини на  Положенням про спеціальну загальноосвітню школу-інтернат, Законами України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про охорону дитинства». а також річним планом виховної роботи школи.

З нагоди відзначення Дня українського козацтва та Дня захисника України учні нашого закладу взяли участь у різноманітних виховних заходах:

Напередодні Дня працівника освіти у нашому закладі відбулася концертна програма. Подарунком для присутніх стали цікаві номери, музичні композиції.

14 лютого для старшокласників нашого закладу з нагоди Дня закоханих була організована розважальна програма: «Під знаком Купідона».Учні із захоплення брали участь у різноманітних конкурсах, виконували пісні та вірші про кохання.

День Героїв Небесної Сотні — пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні. Підтвердженням цього в актовій залі нашого закладу пройшла урочиста лінійка - реквієм «Герої не вмирають», під час якої учні висловили слова шани людям, які поклали свої голови за наше майбутнє. Учні запалили свічку пам’яті, світло в якої стало даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості жертвував собою.